תודעת שפע בזמן מלחמה

הקדמה

אם נבין היטב את הביטוי "תודעת שפע",  נגלה שהיא קיימת ואפשרית לא גם – אלא בעיקר בזמן מלחמה.
לפני הכל, בואו נבין מהי 'תודעה'.

בתודעה מונחים טבע האדם, אופיו ואמונותיו והיא מעצבת את ה –  Mindset שלנו, דפוס המחשבה והמושגים מהם היא מורכבת.

אדם שה – Mindset שלו מורכב ממערכת מושגים חלשה, מונע בעיקר מתוך מגבלות ותבניות חשיבה מצמצמות ולכן יהיה אדם כבוי, שהולך בתלם ואינו יוזם או פורץ את גבולות היכולת שלו, אלא נתון בקיפאון.
לעומתו, אדם שה- Mindset שלו מורכב ממערכת מושגים מנצחת יהיה בעל חשיבה חיובית, פורצת גבולות ולכן יאמין ביכולותיו.
הוא לא יחשוש משינויים מכיוון שהוא מונע מתוך מערכת מושגים שמקדמת אותו לפעולה ומניעה אותו להצלחה.

המשמעות של חיים בתודעת שפע היא לבחור באמונה שקיים מקור של טוב ושפע בלתי מוגבל, מקור שאינו נתון להשפעות חיצוניות, אינו מצטמצם בשעת משבר, שיש ממנו מספיק לכולם.

תודעת שפע אינה מוגבלת לעולם החומר והיא כוללת שפע רוחני, שפע מחשבתי, שפע חומרי ועוד.

כבעלי עסקים, לתודעת השפע יש השפעה אדירה על התרחבות הנפש וחופש הפעולה שלנו, על תפיסת ההצלחה והחזון העסקי, על התרחבות הדעת, יוזמות, גדילה, צמיחה והתפתחות, בעל עסק עם תודעת שפע מורחבת, משדר תמונת ניצחון שהלקוח רוצה לקחת בה חלק.

עסק שבעליו מחזיק בתודעת שפע ומתנהל על פי עקרונות המאמצים אותה, ישגשג גם במלחמה.

תודעת שפע בזמן מלחמה

בזמן מלחמה או משבר, מערכת האמונות שלנו כולה  מותקפת ומושג השפע עלול להצטמצם בצורה משמעותית, מפני שצצות שאלות קיומיות ומחשבות לא רצוניות על הישרדות, לכן בעלי עסקים רבים יוצרים בטעות התניה כמעט אוטומטית בין המציאות המלחמתית לקריסת העסק, אך זו טעות, מכיוון שדווקא בתקופת מלחמה העסק יכול לפרוץ דרך ולתפוס תנופה שלא יכול היה לקבל קודם!

במה זה תלוי?  

הצלחת העסק בזמן מלחמה תלויה כולה בשני דברים,  בדפוס החשיבה וביציבות ה-Mindset  של  בעל העסק!
ככל שדפוסי החשיבה הם חיוביים, פורצי גבולות ופתוחים לשינויים וככל שהם מבוססים ויציבים – הצלחת העסק שלכם בעיקר בזמן המלחמה מובטחת.

לכן, אם עדיין לא עיצבתם לעצמכם תודעת שפע, זכרו שאף פעם לא מאוחר, התחילו עכשיו וחשבו על זה כמו על שריר שצריך לאמן ולטפח וכשתראו תוצאות, תודעת השפע תהפוך לדרך חיים ותתפשט לכל התחומים.

איך מטפחים תודעת שפע בזמן מלחמה?

  • הנחת יסוד – ראשית, שנו את הנחת היסוד שלכם וקבעו שמלחמה או משבר, הם ברירת המחדל בה אתם מתנהלים, מכיוון שהמציאות בשנים האחרונות מלמדת שהמשברים כאן כדי להישאר, תחילה הקורונה ועכשיו המלחמה ומי יודע מה יהיה לאחר מכן.
  • מחשבות מרחיבות – היפטרו ממחשבות מגבילות לגבי העסק, הסירו כל מחשבה שעומדת בדרככם לקדם את הרעיון או להשפיע, אמצו שפה חיובית ונקטו יוזמה.
  • מערכת מושגים – שנו את מערכת המושגים שלכם, מה שקראתם לו בעבר 'משבר' יכול מיד להפוך 'להזדמנות' , דווקא מלחמה יכולה להיות הזדמנות לעסק לצמוח ולהרחיב את פעילותו באופן שקודם לא חשבנו עליו.
  • הגדירו חזון מדייק ותמונת ניצחון של העסק והתקדמו לקראת מימושם בכל יום.
  • דעו שהשפע ממתין לכם, עליכם להאמין בכך ולהיפתח אליו, אל תתביישו לרצות שהעסק יצליח, להרוויח כסף ולהתפרנס במלחמה זוהי שליחות וחובה עליונה לחוסן הכלכלי האישי ולחוסן הלאומי.
  • חייכו, שדרו אופטימיות, שמחה, אושר ועמידות גם אם קשה לכם, האנרגיה הזו תחזור אליכם ותיצור אפקט עצום בחזרה.
  • המציאות קיימת בתודעה שלכם, אם אתם לא אוהבים מה שאתם רואים, פשוט שנו את צורת החשיבה והגישה שלכם לדברים.
  • תזכירו לעצמכם ששפע והצלחה הינם מושגים החורגים מגבולות החומר ומלווים כל פעולה ומחשבה שאנחנו עושים.
  • תרמו לסביבה, העניקו והשפיעו מעצמכם ומהידע שלכם בתחום העסקי בו אתם פועלים גם ללא קבלת תמורה, ידוע ששפע נובע ממקור של נתינה, היו הערך המוסף של העסק שלכם.

לסיכום

תודעת שפע היא דרך חיים שפותחת דלתות להצלחה בכל התחומים ומזמינה שפע כלכלי והזדמנויות עסקיות במיוחד בזמן מלחמה, אם כותרת המאמר קסמה לכם והגעתם עד לסוף המאמר, אתם בדרך הנכונה לאמץ גישת חיים מחוללת פלאים בהצלחת העסק שלכם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים